Tak, jako každá akce způsobuje reakci, tak negativní vlastnosti dnešní doby působí na některé umělce pravým opakem. Dá se říci, že svojí tvorbou kompenzují tíhu doby.

Tato skutečnost je vlastní i malířce Blance Šklíbové. Není tedy divu, že se s obdivem sklání před starými umělci, obzvláště před impresionisty a že používá starou, obzvlášť obtížnou, renesanční techniku (olejomalbu ve více vrstvách - tedy hladkou malbu) ve spojení s hrubší malbou špachtlí. Základem malby je zdůraznění a rozbor charakteru - podstaty (neboli důkladná studie) námětu a posléze částečná stylizace zobrazovaného námětu.

Námětem obrazů Blanky Šklíbové je vše, co malířku obklopuje a něčím osloví. Jsou to portréty, zátiší, květiny, zvířata, staré chaloupky, někdy i krajina. Nespecializuje se na jediný námět, jako velká většina malířů, ale nachází inspiraci - dalo by se říci „na každém kroku”.

Originalita obrazů Blanky Šklíbové spočívá v tom, že vyzařují teplo. Sálá z nich teplo, klid a pohoda domova. Divák je jakoby sugestivně vtáhnut do bezpečí. Malířka tak vytváří „balzám” na duši diváka.

Právě tyto vlastnosti způsobují, že si Blanka Šklíbová svojí tvorbou získala mnoho příznivců a milovníků umění.

Absolvované výstavy


Náhodné obrazy a portrétyFulltextové vyhledávání


O mně

Blanka Šklíbová Jméno: Blanka Šklíbová
Povolání: malířka
Bydliště: Holice
Mobil: 732 110 123
E-mail: blanka.obrazy@seznam.cz
Můj profil na LinkedIn


Počítadlo přístupů